Hulmenská desítka

Klasický zahajovák kalendářního roku (2 míle s úsměvem se nepočítají), loni jsem chyběl, o to víc jsem se těšil letos. Trať je rychlá, jediný kopec je přeběh přes dálnici, navíc štěpánský běh ukazuje solidní formu. Příliš nepřeje počasí, meteorologové slibují silné mrazy a navíc vítr. A v Hulíně to fouknout umí.

Ráno jedu autem, teploměr ukazuje -12 °C a vítr? No mám co dělat, abych udržel auto na dálnici. Bude to síla. Tím se řeší problém co na sebe. Všechno, není čas na hrdinství, poběžím závod v bundě. Trochu mě zahřívá, když se dovídám, že se dneska běží čtyřiadvacetihodinovka na Lysé hoře. Jsou na tom někteří ještě hůř.

Trochu rozklusat a je odstartováno. Jedno kolečko kolem stadionu a do ulic. V Hulíně to ještě jde ale jak vyběhneme zpoza domů, vítr se opře fest, zatím zboku. Tím je jesná taktika na první polovinu závodu – musím se stůj co stůj udržet v nějaké skupině. Zatím to jde, jsme v Pravčicích a je tady očekávaný bonus, vítr máme pěkně proti. Ve skupince to zatím jde, když chci střídat, docvakává nás zezadu někdo rychlejší tak se zase vezu. Několikrát musím měnit tempo, abych uvisel, ale uvisím to skoro až na obrátku. Zpátky z obrátky to jde samo, možná až příliš samo, jsem sám, a možná zbytečně se kochám, úsilí je místy půlmaratonské až maratonské a ne desítkové. V Pravčicích už je to zase na boční vítr, tak trochu máknu, zdá se mi, že mě začínají zezadu sbíhat, ale už je to kousek, tak sólo až na stadión.

Už skoro v cíli A ještě závěrečné kolečko, což znamená…

…čas v cíli 42:37 je osobák (předloni 45:14) a znamená 38. místo ze 103 (předloni 63. ze 103) celkově a neuvěřitelné 8. z 21 v kategorii (předloni 23. ze 30, ale letos je kategorie klasicky 40 – 49 let, dřív byla 35 – 49, kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat)

A počasí? Dle nedaleké meteorologické stanice v Holešově v okamžiku startu potvrzeno -12 °C a vzhledem k větru pocitově -20 °C.

Odkazy

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>