Běh Jižními svahy 2015

A je tady zlínský otvírák. Normálně to bývá necelých 6 kilometrů jen mírně jedovatých v závislosti na aktuálním počasí. Letos z důvodů čipové časomíry se běží na konci ještě asi kilometrová smyčka. (Původně objednaná časomíra by nás nezvládla, tak se dalo na konec stoupání, které nás má roztrhat.) Letos budou i dětské běhy, jedeme celá rodina.

Účast obrovská 151 závodníků v hlavním závodě a dětí bude nepočítaně. Zaparkovat se mi daří „o ulici výš“ téměř u startu, zázemí nebude daleko. Po registraci rozklusat, potkávám Pepu Hubáčka, který byl na rozklusu až nahoře a jde si pro nesmeky řka, že je to tam ledové. Nesmeky nemám, ale poprvé na Jižňácích obouvám trailovky. Výkonnostní cíl určuji ve zdraví v cíli.
StartPo startu se přeskládáme a na led v lese nabíháme celkem v klidu. Ještě že tak, je to fakt jeden led a rozhodně nejde jakákoli prudká akcelerace či decelerace. Kolem Kocandy je celkem rovinka a ve stoupání před obrátkou si docvaknu předchozí skupinu, ale vzhledem k množství běžců a stavu trati raději nepředbíhám. Po obrátce to zkouší přede mnou běžící Bob, ale končí v závěji, naštěstí bez zranění. Tady to fakt nejde. Na sídlišti na chodnících je už zase dobře, ale čeká nás prodlužka. Fakt hustý, do kopce jsem do cíle asi ještě neběžel a nemíním to hned tak opakovat, ještě že Filípek povzbuzoval, jinak bych to nedal.

cílVe zdraví v cíli. Cíl splněn.

Táta je v cíli, je na řadě Filípek. Tátův běh si moc užil na sídlištním hřišti, teď je řada na něm. Nejmenší děti běží kousek naší cílové rovinky, což je sice do kopce, ale je to odněkud někam (není to obrátková trať).
Filípek na trati Moc to do kopce v kombinéze a zimních botech nejde, ale bojuje…

Filípek v cíli… až do cíle, kde na něj čeká sladká odměna.

Po závodě polévka, pokecat, bohužel na vyhlášení jsme počkat nemohli, neboť na malého závodníka přišla únava.

Táta čas 0:31:21.2 je 54. místo ze 151 celkově a 17. z 31 v kategorii. Velké plus dneska za dětské závody pro nejmenší kategorii. Krátká neobrátková trať, zázemí sídliště (hodně hřišť), zaparkování u startu (tady se trochu projevila moje zkušenost) – dokonalost sama.

Odkazy:

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>